Kim jesteśmy?
Działamy żeby dawać szczęście innym
 
Operatorem sklepu www.paczkadobra.org.pl Grupa AS Sp. z o.o. należąca w 100% nadzorowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS prowadzącego działalność statutową, w ramach odpłatnej i nieodpłatnej działalności pożytku publicznego, wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego pod nr 0000591189.
 
Stowarzyszenie AS
 
Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS, od 30 kwietnia 2017 roku, funkcjonuje jako Przedsiębiorstwo Ekonomii Społecznej. Od chwili powołania Stowarzyszenia naszą misję pomagania i aktywizowania osób starszych chcieliśmy realizować w oparciu o samodzielnie wypracowywane środki. A pozyskiwane dodatkowo w ramach projektów fundusze przeznaczać na rozszerzanie naszej podstawowej działalności. Działając jako PES, nie tylko zwiększamy gwarancję ciągłości realizowanych przez nas zadań dla osób w wieku 55+, ale także możemy wdrażać kolejne innowacyjne projekty i działania pozwalające seniorom jak najpełniej uczestniczyć w życiu społecznym. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie goście naszych restauracji oraz osoby kupujące nasze produkty. Nasze marki to: restauracje - Gary Babci Krysi i Salonik Babci Krysi, Spiżarnia Babci Krysi, Rybka u Babci oraz Skrzat Helpik, Zawieszony Obiad, sekcja kulinarna „ASCOOK”. Cały dochód, który uzyskujemy w ramach tych projektów, jest przekazywany na rzecz seniorów, ich aktywizacji i pomoc tym najbardziej potrzebującym. Bardzo ważnym elementem naszego Stowarzyszenia są natomiast Centra Aktywnego Seniora. To miejsca, gdzie bije serce naszej organizacji. To właśnie tutaj spotykają się seniorzy, by wspólnie uczestniczyć w zajęciach i warsztatach, rozmawiać przy kawie, świętować urodziny lub inne ważne okazje i by po prostu ze sobą być. Nasze CAS-y są przestrzenią, w której każdy czuje się potrzebny i zauważony. Są miejscami przepełnionymi śmiechem, gwarem pogawędek, a jednocześnie bardzo twórczymi. Tutaj bowiem seniorzy nabywają przydatne umiejętności – jak chociażby obsługa komputera czy posługiwanie się językiem angielskim. Spotykają się z psychologiem, tańczą, śpiewają i rozwijają swoje talenty. W ten sposób budzi się skrywany w nich potencjał i chęć do działania. Na początku były to zwykłe spotkania z seniorami. A kiedy Babcia Krysia zaczęła gotować, uzyskaliśmy środki, które pozwoliły na organizację zajęć i wyjazdów dla seniorów. Od tego momentu Centra Aktywnego Seniora, które działają w Mławie, Płocku oraz Płońsku, stawały się dla naszych seniorów jak drugie domy, w których odnaleźli sens życia. Aby mieć fundusze na kolejne projekty, w każdym z nich działa pracownia rękodzieła. Każde Centrum ma swoją specjalność, produkt, który tworzy przy wspólnym wysiłku seniorów.
W Stowarzyszeniu na Rzecz Aktywności Seniorów AS dobro dzieje się każdego dnia. Codziennie działamy dla seniorów, by móc ich aktywizować, ale też pomagać tym najbardziej potrzebującym. Wiemy, że inne firmy i przedsiębiorstwa mają dużo potencjału i możliwości, aby włączyć się w te działania w bardzo prosty, ale też przyjemny sposób.
Wszystkie nasze produkty dostępne na tej stronie tworzone są z miłością. Możecie przekazać ją dalej swoim pracownikom czy partnerom biznesowym, jako unikatowy prezent, tworzony ręcznie z najwyżej jakości materiałów. Co więcej, produkty te powstają w rękach naszych seniorów, którzy wkładają to mnóstwo energii i całe swoje serce.
Jak ważna w dzisiejszych czasach jest społeczna odpowiedzialność biznesu, nie trzeba tłumaczyć żadnemu nowoczesnemu przedsiębiorcy. Dobrowolne inwestowanie w swoich działaniach w ochronę środowiska, relacje z otoczeniem czy zasoby ludzkie nie tylko korzystnie wpływa na wizerunek firmy i sprzyja zrównoważonemu rozwojowi. To też – albo przede wszystkim – szerzenie idei niesienia dobra. Niewymuszonego, jako naturalny społeczny odruch.
 
Działaj zgodnie z CSR

Dzięki naszej działalności gospodarczej możemy realizować cele statutowe Stowarzyszenia. Ogromną i ważną rolę pełnią tutaj restauracje Babci Krysi. Każda złotówka z zamówień składanych przez naszych gości zamienia się w dobro - środki przeznaczamy bowiem na aktywizację seniorów i pomoc materialną tym najuboższym. A poza pozykaniem środków chcemy też przekazywać innym radość i zadowolenie. Dlatego do przygotowania każdej potrawy, przyjęcia w naszym lokalu czy podczas tworzenia naszych produktów dajemy z siebie wszystko. O naszych produktach mówimy, że tworzone są z miłością, ponieważ każdy z nich zmienia się w realną pomoc.

 
Mamy nadzieję, że nasze produkty przypadną Państwu do gustu i już wkrótce będziemy mogli podzielić się naszym dobrem. Więcej o nas możesz przeczytać na naszych serwisach i portalach poświęconym różnym aktywnościom  
 
Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS
https://www.facebook.com/zzyciaasa/

https://aktywnysenior.org.pl/  
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl